PG Music Home
Zdravím české uživatele, jsme nový uživatel BIAB a jsem na začátku, mohl by mi třeba Karel nebo Zdeněk Gause poradit první kroky?
- Přečti si online manuál: https://www.pgmusic.com/manuals/bbw2023full/index.htm
- Nainstaluj? https://www.teamviewer.com/cs/products/remote/get-started/
- ANTIVIR nutno zakoupit: https://www.eset.com/cz/internetova-ochrana-domacnosti-produkty/
- Ty přihlašovací údaje pošlu emailem jako odpověď na ten co jsme domlouvali, že pošleš
- Email pro komunikaci kolem Band-in-a-Box® používej: karel.jacko@zabukem.eu

Karel Jačko
Ten program místo AnyDesk je možno použít i jako webovou aplikaci, můžeme to příště vyzkoušet

https://account.teamviewer.com/register?redirect_uri=https://web.teamviewer.com/authenticate/withtoken

ale ta nainstalovaná bude lepší
Originally Posted by Karel Bohm
Zdravím české uživatele, jsme nový uživatel BIAB a jsem na začátku, mohl by mi třeba Karel nebo Zdeněk Gause poradit první kroky?
Zdravím přátelé těžkoo se prokousávám a potřebuji poradit ,dá se zkratkama připsat 7 nebo 9 6 atd.když nastavím buildr tak mi to všechno jde do kopru. Dík
Ahoj Karle na muzem na dalku i dnes v podvečer přes Google Meet nebo TeamViewer brnkni na muj mobil 604 111 102
Omlouvám se za pozdní reakci, ale pro práci s Biab je případě kvalitního vysvětlení na tom mnohem lépe Karel. Já Biab používám málo, ale že mám operační systém Windows, tak mám souběžnou PGMUSIC aplikaci RealBand a tu používám dost. Tato aplikace mi dává více svobody pro mou práci, neboť si obsazení nástrojů určuji sám a využívám k RealTracks jejich ( RealCharts ) midi verze a to ve větší míře než klasické RealTracks. Uvědomuji si dobře velmi dobrou kvalitu RealTracks po zvukové stránce, takže i je někdy použiju, ale ke změnám v nich používám dost funkci MultiRiff a zkouším to i v Melodyne a v Ripx DeepAudio. Ale změny v notách jsou rychlejší bez rizika kazů na zvuku ( třeba Artefakty ) a pro ně používám virtuální nástroje, které jsou buď jsou samostatně ( ve Studiu One - DAW ) nebo jako moduly v mém DAW - Kontakt ( Native Instruments ) nebo Opus ( dříve jako Play ) ( East West ). Je to dáno mou delší praxí. Myslím si, že pro vás, kdo začínáte je nejlepší varianta cesta Karlova, neboť i Biab dnes nabízí více svobody pro práci než dříve. Dokonce dnes je vývojem před RealBandem, což dříve bylo naopak. V čem bych mohl pomoci je to, že mohu pomoci těm, kdo nemohou z jakýchkoliv příčin si nazpívat píseň sám a těžko na zpěv někoho shání, tak mohu být ku pomoci. Karel to nepotřebuje, neb zpívá z plných plic. Ale já, ač zpívám taky, tak jsem loni v lednu začal používat Synthesizer V Pro od japonské firmy Dreamtonics, který umožňuje vytvářet poměrně blízký zpěv k reálnému zpěvu, s tím že používá ke zpěvu jazyky - angličtina, japonština a dva čínské jazyky. Před měsícem přibyla i španělština, která je zatím ve vývoji. Je tedy těžké udělat písničku v češtině, tak aby čeština ve zpěvu nebyla místy zkomolována, ale jako demosnímek je na vyšší úrovni, než pro někoho, kdo si to nemůže nazpívat sám. Já to používám pro zpěv v pasážích, které hned nezvládnu jako profi zpěvák, neb jsem zpěvák amatér. Ale práce se Synthesizerem V Pro je úžasná v tom, že pomocí jejich funkcí vidím, co všechno je potřeba aby zpěvák měl zvládnout a výtečně zvládl písničku. Tyto informace mi byly dříve utajeny ... Dreamtonics nabízí také variantu Synthesizeru Basic, který se dá stáhnout zadarmo a k tomu jsou k dispozici i hlasové databáze zpěváků s umělou inteligencí ( AI zpěváci ), kteří se dají stáhnout taky zdarma. Tak se dá vyzkoušet, zda to je potřeba k vaší práci a pak je možné upgradovat na profi verzi. Zatím se tím asi v České republice zabývám sám, tak bych uvítal někoho s kým si budeme vytvářet zpětnou vazbu. Mohu taky poskytnout dost užitečných odkazů.
© PG Music Forums