PG Music Home
Posted By: Gause Zdenek Je zde Biab a RB 2023 - 12/01/22 04:58 PM
RB trochu dohnal Biab, ale nyní objevuji, co všechno umí ...
Posted By: Gause Zdenek Re: Je zde Biab a RB 2023 - 12/23/22 02:39 PM
RealBand jsem začal upřednosťovat před Biab, z důvodu, že mi umožňoval pracovat samostatněji s RealTracks, nebyl jsem vázán na navrhované styly, měl jsem větší svobodu ve volbě kterou RT použít ke které jiné RT. Biab se v tomto v posledních létech zlepšil a je trochu před RB v nových funkcích dopředu.
Posted By: Pepakr Re: Je zde Biab a RB 2023 - 01/12/23 12:40 PM
Ahoj Zdenku!
Jsem Karlův kamarád, mohu se na Tebe někdy obratit o radu?
Díky
Pepa klarinet HBBand, Olomoucký Dixieland..
Posted By: Gause Zdenek Re: Je zde Biab a RB 2023 - 01/14/23 01:06 AM
Samozřejmě, že se můžeš na mne obrá[*****] a pokud budu vědět, jak odpovědět, tak ti odpovím. Ovšem problematiku Band in a boxu zná Karel o dost víc než já. Já většinou používám RealBand a PowerTrackAudio a mix a mastering dělám ve Studiu One. Používám hodně pluginy a aplikace, které mám uvedeny pod příspěvkem.
Posted By: Gause Zdenek Re: Je zde Biab a RB 2023 - 01/14/23 01:11 AM
obrá[*****] - znamená obrá[*****], jak jsem to napsal já a po uložení příspěvku místo t i t napíše dvě závorky a pět hvězdiček ... Už jsem to pochopil - kontrolní systém mi brání napsat jednu dámskou vnadu a nebere v úvahu, že se jedná jen o část slova, která s kontrolovanou částí v angličtině nemá nic společného, neb se jedná o češtinu. Takže mohu s klidem napsat, když se na mne obrátíš, tak neodmítnu ...
Posted By: Filo Re: Je zde Biab a RB 2023 - 03/02/23 05:58 PM
Zdravím,
chtěl bych vás poprosit o radu ohledně koupě BIAB. Zkoumal jsem možnosti a jako nejlevnější mi vyšlo koupit nejdříve Pro verzi od Joanne Cooper ($96) a z ní přejít na UltraPak 2024 v prosinci, kdy PGMusic dává 50% slevu na upgrade. Takže celkově by mě UltraPak vyšel na necelých $250.
Nevidím v tomhle postupu háček, ale možná tam nějaký je?
Druhou otázkou je, jestli bych musel s koupí verze Pro čekat taky až do prosince nebo si ji můžu pořídit už teď a v prosinci koupit už jen upgrade.

Předem díky za názory a rady.
Posted By: Gause Zdenek Re: Je zde Biab a RB 2023 - 03/08/23 05:50 PM
Já nakupuji od PGMusic přímo v prosinci jako upgrade UltraPak rok co rok a v březnu, dubnu dokoupím Power Track Audio od roku 2014. Od roku 2005 jsem provedl nákup přes naší firmu Jimaz a podobně jsem nakupoval až do roku 2013. Oba postupy mi připadají rozumné, ale necítím se v této ekonomické problematice silný. S Joan občas komunikuji (ne moc) a je skvělá v komunikaci a taky férová. U nás je dealerem Karel Jačko, se kterým se také dá domluvit a může v obchodních záležitostech poradit víc než já. Nákup aplikací od PGMusic doporučuji.
Posted By: Filo Re: Je zde Biab a RB 2023 - 03/13/23 07:01 AM
Děkuju, koupil jsem BIAB Pro přes Joanne a počkám, co PGMusic vymyslí v prosinci.
Posted By: Jozef Sigety Re: Je zde Biab a RB 2023 - 02/08/24 11:33 AM
Originally Posted by Gause Zdenek
RB trochu dohnal Biab, ale nyní objevuji, co všechno umí ...
Ahoj Zdenku, odkázal ma sem Karel Jacko či by si mi neporadil, ako nahrám melodickú stopu? Ďakujem...
Posted By: Gause Zdenek Re: Je zde Biab a RB 2023 - 02/10/24 01:07 PM
Pokud chceš nahrát pomocí kláves na RB, pak připojíš klávesy ke zvukovce a na spuštěném RB stiskneš klávesu "Record" s červeným puntíkem a po odpočítání lze začít hrát. Zastavíš přes klávesu Stop má černý čtvereček. Dáš Ano (Yes) na dotaz - Keep Take ?

Abych pravdu řekl, takto já melodie nevytvářím ( nejsem klávesák ), já v současné době mohu melodii nazpívat a z wavu v aplikaci Synthesizer V Pro převést nazpívanou melodii do midi a to dost věrně. Dříve jsem své melodie psal ručně v Sibeliu nebo MuseScore. U Coverů se dají stáhnout noty, které jsou koupené a nebo nabízené někde zdarma.

Pokud chceš něco jiného ode mne, tak napiš co přesně. Předpokládám, že chceš pracovat v RB, neboť já v BIAB skoro nepracuji a BIAB Karel umí lépe než já.
© PG Music Forums