Také zdravím.

Ohledně dobrých rad je tu Karel Jačko, který více fundovaný v použití těchto programů (Band in a box a Real Band (a taky Power Track) a i programů pro studium ( Kytara, piano i saxofon )). Programy lze vyzkoušet zdarma a máš na to měsíc. Ale ať ti to potvrdí Karel, který má v malíčku obchodní nabídky a požadavky od Pgmusic.

1.
Pokud si zahraješ na ságo, co chceš sám, tak pro tvorbu nemusíš sága z BIAB používat, ale pokud něco nebo někdo zahraje, tak to může být aspoň pro mne inspirací. Pokud máš svou stopu nahranou ságem, pak si tímto programem ( programy ) můžeš vytvořit další stopy s dalšími nástroji. Pokud bys používal pouze midi, pak si noty můžeš taky napsat sám. Pro vygenerování v BIAB musíš mít zadanou tóninu, tempo a pak si zadáš styl, kde máš ságo ( lze styly se ságem vyhledat přes filtr a zvolit, co potřebuješ ). Já takhle přímo s tím nepracuji, já sice také midi používám, ale víc pracuji s realtrack, které zní více reálně a vlastně podklady pro vygenerování stop, jsou vytvořeny nahráním přímo živými hudebníky a to špičkovými !!! A znovu musí být zadáno tónina, tempo, styl písně a samozřejmě délka skladby ( počet taktů ). Druh taktu je už dáno stylem písně. Pokud si vytvořím stopy nástrojů tímto způsobem, tak mi ságo vždy ladilo. Nejsem na tenhle nástroj žádný odborník. Dalo by se napsat na toto téma mnohem víc, ale spíš by to chtělo zde rozčleněnou diskuzi a nebo tenhle dotaz dát v angličtině v hlavním fóru.

2.

Mám těchto pár programů pro kytaru a piano a nikdy mne nenapadlo, že bych si importoval další skladby. V Biab mám přes 10 000 skladeb a snad lze si přes filtr vyhledat, co potřebuješ a přehrát si to. Asi v Biab není vizuální přehrávání na ságo, jako na kytary, piano a bicí. To nevím určitě, neboť jsem to nikdy nepotřeboval. Na ságo hrát neumím a hrát nebudu a kdo na ságo hrát umí, má můj obdiv. Nasměrování na správné místo ...
Myslím, že na hlavním fóru ( třeba i pro začátečníky) dát přímo tenhle dotaz. Nebo se zeptat přímo na support či obchodní oddělení Pgmusic.

Já programy PGmusic používám a jsem s nimi spokojen ve spojení s dalšími programy uvedených níže pod touto mou odpovědí.


BIAB 2023,RB 2023,PTA 2023,Windows 11,Studio One PRO 5.52,Melodyne Studio 5.3.1,Sibelius 8.4.1,Acoustica 7.4.14,Notion 6,Progression 3,Harmony Assistant 9.9.5c,RX9,Ripx DeepAudio 6.4.0,Kontakt 6.8.0,DeCoda 1.3.0,Synthesizer V Studio Pro 1.90 a další.