Libor Šipula:
1) Jsou součástí balíku MegaPAK i nějaké softwarové zvukové moduly?

Jačko:

Z telefonické diskuse bylo upřesněno, že ve starší verzi použáváte "zvukové moduly" VSC Virtual Sound Canvas, které byly v této verzi součástí instalace BIAB 2008 pro WIndows.

EDIROL Virtual Sound Canvas Multi Pack, VSC-MP1™ je tzv ochrannou známkou Roland Corporation. dále jen VSC

Otevřel jsem na toto téma článek na své wiki v češtině viz: https://wiki.zabukem.eu/292

Pokud jsem zatím správně pochopil, BIAB 2018 pro Windows, instalaci VSC nebobsahuje ale plně podporuje použávání v nastavení MIDI, kde vedle VSC je možno vybrat z celé řady dalších HW i SW řešení ne jen od Roland (Edirol) ale i dalších výrobců (Plogue Sforzando, IK Multimedia, ...)


Neberu toto vlákno jako uzavřené a doufám, že další diskuse na toto téma nám pomůže zpřesnit jak samotný dotaz, tak doporučení na správné nastavení a používání v BIAB ve spojení s MIDI nástroji

P.S.:

[list]

[*]Viz také práce s tzv. Real Tracks, které zvukovou podobu skladeb povyšují na úroveň skutečných hudebních nástrojů bez nutnosti používání syntetických zvuků

[*]Jak jsem již uvedl v telefonátu a emailové komunikaci, nejsem v tomto oboru používání BIAB profesionál a prakticky sám zatím nepoužívám, ale téma mne obecně zajímá především v kontextu MIDI nástrojů


Karel Jacko alias Don Carlos - Czech Republic Dealer PG Music, Inc
- +420 604 111 102, +420 602 561 567 mobil
- Band Leader Groups Jazz za Bukem and Hot Jazz Sutrs;
- BIAB 2020 Win10; BIAB 2019 MAC;
- Roland GK-3 Divided Pickup (Guitar and Bass); Roland GR-20 Guitar Synth;
- MOTU UltraLite mk3 (Firewire); Fishman Tripleplay
- MacBookPro 13 with touchbar 2018,

Wiki BIAB czech support page wiki.zabukem.eu