Asi si nerozumieme. Ale to nevadí a nerieš to. Ono to síce funguje, generuje takty podľa definície, vytvára opakovania to je fakt, ale nie tak ako si to predstavujem a hlavne nie ako to je bežné v muzikantských midi programoch kde pracuješ s notami či ako to je bežne v muzike a práce s notovou osnovou. Ono dá sa na to asi zvyknúť, ale zatiaľ ma to akurát míli čo do prehľadnosti a logiky skladby.
Pokúsim sa upresniť o čo ide. Mám skladbu kde mám part A 6 taktov a part B 6 taktov. A potrebujem „zápis“ kde sa opakuje 2xA + 2xB + 1xA. Bežne by to bolo opakovacie znamienka na takte 1 a 6, opakovacie znamienka na takte 7 a 13 plus ešte raz takt 1 až 6 od taktu 13 čo sa síce dá riešiť aj codami a dc, ale teraz pre jednoduchosť a prehľadnosť takto.
[Linked Image - Only viewable when logged in]
Je tojednoduché a na obrazovke pár prehľadných taktov. BIaB ale vygeneruje s definovaním sekcii AABB z 12 taktov:
[Linked Image - Only viewable when logged in]
30 taktov na obrazovke. A to nerozumiem prečo tam je definovanie od taktu počet taktov miesto podľa mňa logickejšieho od taktu po takt ako to je inde. Ale budiž.
[Linked Image - Only viewable when logged in]
A ak použijem opakovania ( vzhľadom na bug v dialogovom okne môžem použiť iba jednoduché repeat 2x, ale aj tak ) síce zachová 12 taktov + 6 pridaných ručne na konci, ale pridelí im chaotické čísla, kde časť B už nezačína ako v skutočnosti od taktu 7, ale od taktu 13 čo síce sedí v midi ktoré vygeneruje, ale ktoré ma ako usera nazaujíma, a pritom nie v podstatnej osnove na obrazovke ktorou sa riadim a ako to má byť (vid prvý obrázok z GTP). A na toto si zatiaľ neviem zvyknúť. Možno časom áno, ale zatiaľ mi to je proti srsti A to nevravím o zaujímavosti, že keď opakuje pri prehrávaní tak sa často stáva, že sa kurzor prehrávania taktov stratí pri druhom opakovaní a objaví sa až na takte po opakovacej časti. To tiež nie je košer.
[Linked Image - Only viewable when logged in]
Ak poznáš niečo kde mi to na obrazovke zachová to čo je v notách a v pozadí bude hrať ako má tak daj vedieť. Nemám ani zďaleka BIaB prepátraný, možno tam niekde je nejaké riešenie, ale pochybujem podľa toho čo som sa zatiaľ o ňom naučil. A to je tu príklad s pár taktami a krátkou skladbou. Ak máš dlhšiu skladbu, viac taktov a zložitejšiu štruktúru tak ťa asi môže na obrazovke vystrieť. Preto to nerieš. Je to iba faktická pripomienka :-)

PS: Už sú to 3 - 4 dni čo som PG-čom písal o tom bugu s dialog oknom a žiadna reakcia !!!!!!!!! Čakal som aspoň riešime...., alebo skúste.....
A dal som aj na BIaB win forum - Problem with the dialog window? a zatiaľ tiež bez odozvy. Je to zatiaľ iba toto jedno okno a iba v BIaB, Takže to nie je mojim nastavením videa či win verziou, ale bug v BIaB.

Last edited by JaBr; 12/12/23 06:59 AM.