You need to be logged in to post
Options
Index
#693902 - 12/25/21 04:30 PM [České a Slovenské Band-in-a-Box uživatelské fórum] Instalovat upgrade na stávající verzi nebo čistou instalaci
Registered: 01/23/19
matej55 Offline
Newbie

Omlouvám se dopředu za rozvláčnou otázku, ale nadělal jsem si v compu strašnej chaos a chtěl jsem to "napravit". Jak nerad obtěžuju, tak mi došlo, že bez rady praktiků se nehnu... Rád budu za troubu, hlavně aby to mělo výsledek.:-)

Díky Karlově pomoci jak na to - jsem si pořídil MegaPAK 2019.
Před pár dny jsem se rozhodl, že MPAK 2022 stojí za upgrade.
A teď jsem v situaci, kdy nevím jak na to. Můj problém je v tom, že jsem si nebyl jistý, jestli mám verzi 2019 odinstalovat, nebo přes ní nainstalovat 2022ku. Nehledě na to, že mít několik různých instalací v jednom compu je moc. A to nemluvím o tom, že jsem "onehdá" koupil nový disk, takže mám na dvou discích téměř shodné adresáře. No děs...
Našel jsem snad jediné video, kde je rada pro přenos verze(x) na jiný, (nebo havarovaný a opravený) comp. Rada je taková, že se má deaktivovat verze(x), smazat /bb/, pak si stáhnout instalaci a na "novém" compu jej znovu nainstalovat a aktivovat. Na ten samý comp to možné už není, což by mi vlastně ani nevadilo.

Tady je to video https://www.youtube.com/watch?v=f8B-Mczv_xs&t=19s

A propadl jsem panice - dá se to provést i s novým upgradem? Chtěl bych totiž čistou instalaci 2022ky, protože na dotaz na chatu PGmusic jsem se dozvěděl, že v novém upgradu je všechno co bylo v 2019 plus to nové.

Hledal jsem i uninstaller Biabu, ale marně, asi není potřeba, stačí jen smazat adresář. (mimochodem ten mi smazat nejde, protože se objeví hláška, že "adresář nejde smazat, protože jej používá jiný program. Ve složce /bb/ je sice podadresář Uninstall, ale tam je 29 uninstallerů, ale čeho, to nevím. No a já mám obavu, jestli to mám zkusit.

Budu moc vděčný, když dostanu radu, jak se vytáhnout z bažiny.

Matěj

#693952 - 12/26/21 03:24 AM [České a Slovenské Band-in-a-Box uživatelské fórum] Re: Instalovat upgrade na stávající verzi nebo čistou instalaci [Re: matej55]
Registered: 01/27/05
Loc: Czech republic, Praha
Gause Zdenek Offline
Enthusiast

Po celou dobu a to od roku 2005 nový upgrade (Band in a box i Realband) instaluji do stávající verze a v podstatě je to vždy bez problému. Jednou se mi stalo, že mi RealBand nechtěl naběhnout a po instalaci mi opět nefungoval jak by měl. Tak jsem udělal to, že jsem adresář přejmenoval z RealBand na RealBand1 a znovu přeinstaloval a RealBand spuštěný s nového adresáře už fungoval ok. Pak jsem smazal celý adresář RealBand1 i s obsahem v něm. Pokud máš na disku dost místa mohl bys to zkusit přejmenoval adresář bb na bb1 a taky RealBand na RealBand1 a provést novou instalaci a budeš mít jistotu čisté instalace, pak předchozí adresáře smazat. Před přejmenováním proveď deaktivaci, jak je ukázána ve videu. Po spuštení Band in a boxu z nového adresáře proveď novou aktivaci a stačí, když spustíš jen poslední opravný balíček - Band-in-a-Box® 2022 Build 912 (Dec 16, 2021). Dobré když k nové instalaci použiješ jejich - Band-in-a-Box Download Manager. Podle mne se staré údaje v Registru přepíší novými. Pokud si nebudeš jistý mým návrhem, počkej si na vyjádření Karla a konej na jeho doporučení. Ještě je tu jedna možnost, že svůj příspěvek si přeložíš do angličtiny ( já to dělám přes Google translator ) a dáš ho na PG Music Product Forums hned do první položky nahoře - Band-in-a-Box pro Windows jako svůj příspěvek a počkáš si na odpovědi. Je taky možné, že ti i odpoví přímo někdo od PGMUSIC - např. od "Simona". Já do svých příspěvku přidávám, že se omlouvám, že neovládám dost dobře angličtinu, tak si svůj příspěvek překládám Google traslatorem. Pak je tu možnost dalšího "opětovného" tvého dotazu přímo k PGMUSIC.

Edited by Gause Zdenek (12/26/21 03:27 AM)
BIAB 2022 Build xxx,RB 2022 Build xxx,PTA 2021,Windows 10,Studio One PRO 5.5, Melodyne Studio 5.2, Sibelius 8.4.1 build 111,Music Creator 6 Touch, Acoustica 7.3.10,Notion 6, Progression 3, Orb Composer,Harmony Assistant, RX9 and other.

#693957 - 12/26/21 03:51 AM [České a Slovenské Band-in-a-Box uživatelské fórum] Re: Instalovat upgrade na stávající verzi nebo čistou instalaci [Re: matej55]
Gause Zdenek Offline
Enthusiast

Jo ještě - letos jsem dával veškerý software na nové PC Windows 10 ze starého notebooku Windows 8 a provedl jsem jen zkopírování všech adresářů BB, RealBand a pt (což je PowerTrack) a novou reinstalaci z 2021 a instalaci posledního opravného "balíčku" a po té novou aktivaci. A kupodivu vše mi fugovalo a to jsem měl naistalováno hodně věcí z minula a všechny RealTracks a RealDrums. Teď nedávno jsem upradoval verzi 2021 přes jejich - Band-in-a-Box Download Manager a vše v pořádku i po pozdější instalaci opravného "balíčku" - Band-in-a-Box® 2022 Build 912 (16. prosince 2021). Vše mi funguje ok, lépe řečeno vše, co momentálně požaduji. Uvozovky u slova "balíčku" musím použít neboť mne bez uvozovek tento výraz zobrazí jinak. Např. "balíčku" - místa.

Edited by Gause Zdenek (12/26/21 03:59 AM)
BIAB 2022 Build xxx,RB 2022 Build xxx,PTA 2021,Windows 10,Studio One PRO 5.5, Melodyne Studio 5.2, Sibelius 8.4.1 build 111,Music Creator 6 Touch, Acoustica 7.3.10,Notion 6, Progression 3, Orb Composer,Harmony Assistant, RX9 and other.

#694279 - 12/27/21 08:53 AM [České a Slovenské Band-in-a-Box uživatelské fórum] Re: Instalovat upgrade na stávající verzi nebo čistou instalaci [Re: matej55]
matej55 Offline
Newbie

Zdenku děkuju,
tak jsem to nějak zvládl a zatím funguje (jak říkáš - to co požaduju).
Nějak nejsem schopnej pochopit logiku struktury. Když jsem instaloval dodatečně 2022_0pak, tak jsem v přednastavených cestách musel postupovat velice nestandardně.
Jinak moc děkuju.
Matěj

PG Music News
New Band-in-a-Box® 2022 Add-ons are Here!

We're excited to say that we've just released some amazing new RealStyles with XPro Styles PAKs 2 & 3 and Xtra Styles PAK 13 for Band-in-a-Box® 2022 for Windows or Mac!

XPro Styles PAK 2 includes 100 fresh new RealStyles that will up the utility and fun factor of the Band-in-a-Box® Pro version by adding 25 rock and pop styles, 25 jazz styles, 25 country styles, and 25 folk styles! XPro Styles PAK 3 goes even further - not only is it packed 100 new RealStyles, it includes 35 RealTracks that are not included with a Pro or MegaPAK purchase - adding even more versatility to what these can do! Sink your teeth into 25 rock/pop styles, 25 jazz/funk styles, 25 country/bluegrass styles, and 25 styles featuring a mix of genres ranging from high energy electro swing to ambient grooves and everything in between.

With the new Xtra Styles PAK 13, we're going to make the number thirteen lucky again! There are 200 new RealStyles for Rock/Pop, Jazz, Country, and Singer-Songwriter. Some examples of what's included: Mellow soundtrack rock, Americana country lullaby, western swing big band, coffee house jazz waltz, jazzy jump blues, songwriter gospel ballad, fast indie rock, vintage clav funk, country pop march, and much, much more!

And they're all ON SALE until July 15th! Purchase Xtra Styles PAKs or XPro Styles PAKs for only $29 per PAK (regular price $49 each)!

Purchase XPro Styles PAKs
Purchase Xtra Styles PAKs
Learn more & watch our video demonstrations

Band-in-a-Box® 2022 for Mac is here!

There are 50+ new features, 222 new RealTracks (20 more than we've released in previous versions), new RealStyles, MIDI SuperTracks, Instrumental Studies, Artist Performances, Xtra Styles PAK 13, XPro Styles PAKs 2 & 3, New "playable RealTracks" Hi-Q sounds, 2 sets of "RealDrums Stems," and more!

We're having a SALE on Band-in-a-Box® 2022 Upgrade purchases until July 15, 2022 - save up to 50% when you purchase a Band-in-a-Box® 2022 for Mac Upgrade!

We've packed our Free Bonus PAK & 49-PAK with some amazing Add-ons! The Free Bonus PAK is automatically included with most Band-in-a-Box® for Mac 2022 packages! For more even more Add-ons (including 60 Unreleased RealTracks!), upgrade it to the 2022 49-PAK for only $49. You can see the full lists of items in each package, and listen to demos here.

If you need any help deciding which package is the best option for you, just let us know. We are here to help!

Learn more about all the new features in Band-in-a-Box® 2022 for Mac.

How to: Opening Multiple Instances of Band-in-a-Box®

Did you know that you can have multiple instances of Band-in-a-Box® open on your computer? There was a conversation about this recently on our Forum, so we put together this video explaining how: Opening Multiple Instances of Band-in-a-Box®

Want to see a quick video tutorial that's not on our Tips & Tricks list? You can post your request to our I want a video that shows me how to .... forum.

How to: Replacing a MIDI Track with an Audio Track (RealBand)

Using RealBand and wondering how to replace a MIDI track with an audio track?

We show you how in our RealBand®: Replacing a MIDI Track with an Audio Track
video!

How to: Setup and Record with a MIDI Keyboard in Band-in-a-Box® for Windows

Do you want to record your MIDI keyboard into Band-in-a-Box®, but aren't sure where to start? This quick video is what you've been looking for! How to Setup and Record with a MIDI Keyboard in Band-in-a-Box® for Windows.

User Guide: Working with MIDI

How to: Why Does My Song Keep Looping in Band-in-a-Box®?

Your Band-in-a-Box® song is looping, and you don't want it to - what do you do?

Fortunately, this is a program setting that can be adjusted - see how this is done: Band-in-a-Box®: Why Does My Song Keep Looping?

Want to see a quick video tutorial that's not on our Tips & Tricks list? You can post your request to our I want a video that shows me how to .... forum.

(Additional Song Preferences you might also find useful: Global Song Overrides)

How to: Copy Chords and Song Info from Band-in-a-Box® to a Document

Did you know that you can copy the chords and other details of your Band-in-a-Box song into a document? We show you how in this video: How to Copy Chords and Song Info from Band-in-a-Box® to a Document

Learn more about this feature: Online Manual - Copy/Paste Chords as Simple Text

Forum Stats
36195 Members
64 Forums
74819 Topics
657096 Posts

Max Online: 2537 @ 01/19/20 07:09 AM
Newest Members
garywooten, jchinkley, SphereTrax, Sunblock, spyder27

36194 Registered Users
Top Posters (30 Days)
Icelander 245